Inwestycje Europejskie sp. z o.o.
ul. Bolesława Prusa 1
50-319 Wrocław
NIP: 8982267268
Spółka Inwestycje Europejskie sp. z o.o. wpisana jest pod numerem 0000909437 do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy.
Wysokość kapitału zakładowego: 5000,00 zł.
Kredyt Technologiczny FENG wdrażany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację inwestycji technologicznych mających na celu rozpoczęcie produkcji towarów / świadczenia usług, które są nowe lub znacząco ulepszone na podstawie:
Wdrażana technologia musi mieć postać prawa własności przemysłowej, wyników prac rozwojowych, wyników badań przemysłowych lub nieopatentowanej wiedzy technicznej.
Ważne! W momencie składania wniosku o dofinansowanie technologia powinna być opracowana i gotowa do wdrożenia. Do dofinansowania nie kwalifikują się projekty, które dotyczą technologii dopiero opracowywanych, a więc rozwiązań koncepcyjnych lub jeszcze niegotowych do wdrożenia i niemożliwych do jednoznacznego opisania.
Z kredytu technologicznego mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które:
Przedsiębiorca najpierw ubiega się o przyznanie kredytu technologicznego w banku komercyjnym (banki współpracujące: Alior Bank S.A., Bank BPS S.A. wraz ze zrzeszonymi Bankami Spółdzielczymi, Bank Handlowy w Warszawie S.A., Bank Millennium S.A., Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank Pekao S.A., Bank Spółdzielczy w Brodnicy, BNP Paribas Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., PKO Bank Polski S.A., Santander Bank Polska S.A., SGB-Bank S.A. wraz ze zrzeszonymi Bankami Spółdzielczymi, Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy, Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie).
Bank, po pozytywnej ocenie zdolności kredytowej, zawiera warunkową umowę kredytu technologicznego lub wydaje promesę kredytu technologicznego. Przedsiębiorca następnie składa wniosek o dofinasowanie w BGK i – po pozytywnej ocenie – otrzymuje premię technologiczną, czyli dotację, która częściowo spłaca zaciągnięty kredyt technologiczny. Wysokość dofinansowania zależy od miejsca realizacji inwestycji i ustalana jest na podstawie aktualnej mapy pomocy regionalnej - sprawdź intensywność pomocy w Twoim regionie.
Dofinansowaniem mogą być objęte wydatki takie jak np.:
Ważne! Należy odróżnić inwestycje polegające na wdrażaniu technologii od inwestycji polegających na zakupie i uruchomieniu gotowej linii technologicznej.
Dofinansowania nie można uzyskać na zakup środków trwałych, w których już została wdrożona nowa technologia. Takim przypadkiem jest zakup i uruchomienie gotowej linii technologicznej, w której jest wykorzystywana nowa technologia. Technologię tę wdrożył producent urządzenia na etapie jego konstruowania, a przedsiębiorca (nabywca linii technologicznej) jedynie ją stosuje, wykorzystując funkcjonalności linii technologicznej.
Nie ustala się minimalnej wartości wydatków kwalifikowalnych projektu ogółem.
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi równowartość 50 mln euro.
Termin składania wniosków: 31 maja 2023.